The following specification information is available for this lens.
| Focal Length | 35mm |
| Maximum Aperture | f/2 |
| Minimum Aperture | f/16 |
| No. of Diaphragm Blades | 7 |
| Closest Focus Distance | 0.3m |
| Filter Diameter | 58mm |
| Weight | 184g |
| Length | 51mm |
| Weather Sealed | Unknown |
| Production Years | 2016- |
Not all information is available for all lenses. We will populate further information over time.
Spotted an error or have feedback about the site? Contact us