The following specification information is available for this lens.
| Focal Length | 100mm to 400mm |
| Maximum Aperture | f/4.5 to f/6.3 |
| Minimum Aperture | f/32 to - |
| No. of Diaphragm Blades | 9 |
| Closest Focus Distance | 1.5m |
| Filter Diameter | 67mm |
| Weight | 1135g |
| Length | 199mm |
| Overall Lens Diameter | 86.2mm |
| Weather Sealed | Yes |
| Production Years | 2017- |
| Price (USD) | $800.00 |
Not all information is available for all lenses. We will populate further information over time.
Spotted an error or have feedback about the site? Contact us