The following specification information is available for this lens.
| Focal Length | Unknown |
| Maximum Aperture | Unknown |
| Minimum Aperture | f/22 to f/38 |
| No. of Diaphragm Blades | 5 |
| Closest Focus Distance | 0.4m to - |
| Filter Diameter | 58mm |
| Weight | 200g |
| Length | 71.2mm |
| Overall Lens Diameter | 66.4mm |
| Weather Sealed | Unknown |
| Production Years | 1996- |
Not all information is available for all lenses. We will populate further information over time.
Spotted an error or have feedback about the site? Contact us