The following specification information is available for this lens.
| Focal Length | 22mm |
| Maximum Aperture | f/2 |
| Minimum Aperture | f/22 |
| No. of Diaphragm Blades | 7 |
| Closest Focus Distance | 0.2m |
| Filter Diameter | 43mm |
| Weight | 105g |
| Length | 23.7mm |
| Overall Lens Diameter | 60.9mm |
| Weather Sealed | Unknown |
| Production Years | 2012- |
| Price (USD) | $250.00 |
Not all information is available for all lenses. We will populate further information over time.
Spotted an error or have feedback about the site? Contact us