The following specification information is available for this lens.
| Focal Length | 200mm |
| Maximum Aperture | f/4 |
| Minimum Aperture | f/32 |
| No. of Diaphragm Blades | 9 |
| Closest Focus Distance | 0.5m |
| Filter Diameter | 62mm |
| Weight | 1190g |
| Length | 193mm |
| Weather Sealed | Unknown |
| Production Years | 1993- |
Not all information is available for all lenses. We will populate further information over time.
Spotted an error or have feedback about the site? Contact us