The following specification information is available for this lens.
| Focal Length | 200mm to 500mm |
| Maximum Aperture | f/5.6 |
| Minimum Aperture | f/32 |
| No. of Diaphragm Blades | 9 |
| Closest Focus Distance | 2.2m |
| Filter Diameter | 95mm |
| Weight | 2300g |
| Length | 268mm |
| Overall Lens Diameter | 108mm |
| Weather Sealed | No |
| Price (USD) | $1400.00 |
Not all information is available for all lenses. We will populate further information over time.
Spotted an error or have feedback about the site? Contact us