The following specification information is available for this lens.
| Focal Length | 18mm to 35mm |
| Maximum Aperture | f/3.5 to f/4.5 |
| Minimum Aperture | f/22 to - |
| No. of Diaphragm Blades | 7 |
| Closest Focus Distance | 0.3m |
| Filter Diameter | 77mm |
| Weight | 385g |
| Length | 95mm |
| Overall Lens Diameter | 83mm |
| Weather Sealed | Yes |
| Production Years | 2013- |
| Price (USD) | $750.00 |
Not all information is available for all lenses. We will populate further information over time.
Spotted an error or have feedback about the site? Contact us